Ish-atletja kampione nderohet me titullin “Qytetare Nderi”

22:00 | 22/05/201922:000

Ish-atletja rekordmene Marinda Preka është nderuar në qytetin e Laçit me titullin “Qytetare Nderi”. Dy muaj më parë, ish-sportistja mori të njëjtin vlerësim edhe nga ana e Bashkisë Berat.

Marinda Preka, ish-atletja kampione, është nderuar  në qytetin e Laçit me titullin “Qytetare Nderi” nga Bashkia Kurbin.

Krahas sukseseve kombëtare, ish-sportistja është vlerësuar edhe për paraqitjet fantastike që arriti në aktivitetet e ndërkombëtares .

Në Bashkinë Kurbin u zhvillua një ceremoni kushtuar ish-kampiones së atletikes në nivel kombëtar e ndërkombëtar.

Në fjalën e saj, ish sportistja e u shpreh mjaft  krenare për vlerësimin kushtuar karrierës së mrekullueshme.

Dy muaj më parë rekordmenia kurbinase Marinda Preka mori të njëjtin vlerësim edhe nga ana e Bashkisë Berat./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono