Irani vendos çmimin për “kokën” e Trump: 3 milion dollar për këdo që vret Presidentin

15:31 | 21/01/202015:310

Deputeti iranian Ahmad Hamzeh, ka premtuar një shumë prej 3 milion dollarësh për këdo që arrin të vrasë presidentin Donald Trump.

Hamzeh është deputet për qytetin Kahnuj në provincën Kerman. Kerman ishte qyteti i lindjes së Qassem Soleimani, gjenerali i “Quds Force” i cili u vra nga një avion amerikan në 3 janar në Irak.

“Unë deklaroj në emër të popullit të Kerman se të gjithë Kermanis janë ushtarë të Haj Qassem (Soleimani) dhe të gjithë nuk kemi frikë të dëshmohemi. Ne i japim 3 milion dollarë kujtdo që vret Trump ”tha Hamzeh, në fjalimin e tij të martën në parlament sipas Icana, agjensia e lajmeve parlamentare e Iranit.

Ai kërcënoi Shtetet e Bashkuara, bazat e saj ushtarake  dhe ambasadat në rajon: “Do ta shijoni këtë realitet që Dëshmori Qassem Soleimani është më i rrezikshëm se Haj Qassim Soleimani”. Implikimi i tij është që udhëheqësi ushtarak është më i fuqishëm në vdekje sesa ai para se të vritej./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono