IPKO Superliga | E hëna e penalltive, fitore jetike për Vushtrrinë dhe Flamurtarin

14:54 | 11/11/201914:540

Pavarësisht mungesës së tifozëve, Vushtrria mposhti Ferizajn 3-1 në shtëpi dhe rikthehet te fitorja pas dy humbjeve të fundit. Trepikësh i rëndësishëm për mbijetesën për vendasit, të cilët barazojnë me pikë ekipin e Isufit. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, teksa e dyta nisi me avantazhin e Vushtrrisë.

Bashkim Shala nuk gaboi nga pika e penalltisë dhe zhbllokoi shifrat. Shkodrani Raboshta dyfishoi 15 minuta më vonë dhe De Souza vuloi fitoren me golin e tretë. Miqtë reaguan dhe gjetën golin e nderit me anë të Fatih Karahoda.

Dukagjini nuk arriti të ruante avantazhin e pjesës së parë dhe u befasua nga Flamurtari. Kuqezinjtë siguruan fitoren e parë jashtë fushë në këtë sezon dhe kthehen me tre pikë nga Klina. Mark Milicaj ktheu në gol një penallti në minutën e 32-të dhe kaloi vendasit në avantazh.

Renditja e kampionatit dardan pas javës së 15-të

Një tjetër penallti u akordua në pjesën e dytë, kësaj radhe për Flamurtarin. Ekipi kryeqytetas barazoi me anë të Shend Kelmendit, i cili nuk gaboi nga pika e bardhë. Minutat shtesë ishin fatale për Dukagjinin.

Gentrit Begolli shënoi gol në minutën e pestë shtesë dhe miqtë shpërthyen në festë. Ky sukses e ngjit Flamurtarin në vend të nëntë me 15 pikë, ndërsa ekipi nga Klina mbyll renditjen me vetëm 8 pikë të grumbulluara pas javës së 15-të. /abcnews.al

Dukagjini – Flamurtari 1-2
(Milicaj (pen) 32′ / Kelmendi (pen) 69′, Begolli 90+5′)

Vushtrria – Ferizaj 3-1
(Shala (pen) 49′,Raboshta 64′, De Souza 74′ / Karahoda 82′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono