IPKO SUPERLIGA | Drita e Llapin marrin një mësim të mirë, paqe në Gjilan

14:59 | 01/12/201914:590

Ballkani ka mundësinë të shkëputet në krye të klasifikimit, pasi rivalët janë ndalur ditën e sotme. Gjilani është ndalur në barazim pa gola në shtëpi me Prishtinë, që gjithashtu kërkon titullin kampion në Kosovë.

Drita është mundur keqas në Mitrovicë, aty ku në pjesën e parë bardhekaltrit kanë pësuar dy gola. Emini ka ndëshkuar ekipin nga Gjilani, ndërkohë që në shtesë ka realizuar një autogol Ardian Cuculi. Trepcca ’89 i ka mbyllur llogaritë me Jasharin, kurse goli i Gilberto ishte sa për statistika.

Llapi është turpëruar në shtëpi sot. Ekipi nga Podujeva pësoi katër gola nga Flamurtari i Prishtinës. Begolli dhe Kelmendi e çuan ndeshjen në 0-3, për të shkuar në 1-3 pas një goli të Hysenit. Kuqezinjtë nuk u ndalën me aq, pasi në fund shënuan edhe golin e katërt.

IPKO SUPERLIGA E KOSOVËS – Java
E diel, më 1 dhjetor, ora 12:55

Gjilani-Prishtina 0-0
Llapi-Flamurtari 1-4
Shënues:
Hyseni 89′ / Begolli 28′, 74′, Kelmendi 33′, Krasniqi 94′
Trepça ’89-Drita 3-1
Shënues:
Emini 17′, Cuculi 45+1′ (aut.), Jashari 57′ / Gilberto 63′

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono