IPKO Superliga: Drenica triumfon në derbi, “ringjallet” Vushtrria

15:56 | 26/10/201915:560

Drenica ia ka dalë të fitojë derbin me Feronikelin. Një gol i Qemail Elshanit në minutën e pestë i dhuroi triumfin e dytë rresht në kampionat ekipit nga Skënderaj. Drenica nuk humbet prej 5 javësh dhe trepikëshi i sotëm e ka ngjitur në vend të shtatë me 17 pikë. Humbja e pestë për kampionët në fuqi, të cilët nuk po arrijnë t’i japin vazhdimësi rezultateve pozitive.

Vushtrria arrin më në fund të fitojë në shtëpi. Fitim Llapashtica e nisi mbarë aventurën në stolin e Vushtrrisë, teksa zëvendësoi disa ditë më parë italianin Antonio Toma. Goli i Eri Lamçjes në pjesën e parë vendosi fatet e kësaj ndeshje.

Kjo ishte fitorja e dytë në kampionat për Vushtrrinë, që ngjitet në kuotën e 9 pikëve pas javës së 12-të. Disfata e dytë rresht në transfertë për Llapin. Ekipi i Batatinës u mposht edhe në Gjilan tre ditë më parë dhe mbetet katër pikë larg kreut. /abcnews.al

Drenica – Feronikeli 1-0
(Elshani 5′)

Vushtrria – Llapi 1-0
(Lamçja 26′)

Renditja e kampionatit dardan pas ndeshjeve të sotme

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono