IPKO Superliga | Ballkani fiton duelin e kryesuesve, Gjilanit s’i mjafton Progni

15:15 | 22/11/201915:150

Dueli i dy ekipeve kryesuese të IPKO Superligës së Kosovës është mbyllur me fitoren e Ballkanit. Ekipi nga Suhareka ka mposhtur në shtëpi 2-1 Gjilanin e Mezanit dhe kryeson i vetëm me 34 pikë.

Të tre golat u shënuan në pjesën e parë. Blend Baftiu zhbllokoi ndeshjen pas çerek ore lojë. 21-vjeçari goditi saktë me kokë, shënoi golin e dhjetë në kampionat dhe kryeson renditjen e golashënuesve.

Renditja e IPKO Superligës

Vendasit nuk u ndalën dhe dyfishuan rezultatin në minutën e 23-të. Jetmir Topalli gjeti golin me anë të një goditje shumë të bukur. Miqtë reaguan dhe shkurtuan rezultatin me goleadorin e ekipit. Gerhard Progni riktheu “Skifterat” në lojë me golin e shënuar në minutën e 37-të.

Pjesa e dytë nuk dhuroi më gola dhe Ballkani arriti të menaxhojë avantazhin. Pesë minuta përpara fundit të ndeshjes, Ismet Munishi, trajneri i Ballkanit, u largua me karton të kuq. Ndeshja u mbyll 2-1 dhe Ballkani arriti të marrë tre pikë shumë të rëndësishme për objektivin titull, ndërsa Gjilani mbetet i dyti me tre pikë më pak. /abcnews.al

IPKO SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA 16
E premte, më 22 nëntor 2019, ora 13:00
Ballkani-Gjilani 2-1
Shënues: Baftiu 14′, Topalli 23′ / Progni 37′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono