Investimi i Bashkisë, transformohet tërësisht hyrja nga Kombinati në Tiranë

12:48 | 18/08/201912:480

Transformohet tërësisht hyrja nga Kombinati në Tiranë. Me përfundimin e rrugës kryesore kryetari i bashkisë Erion Veliaj deklaroi se investimet do të vijojnë në të dy anët e rrugës.

Drejtuesit e automjeteve që hyjnë në Tiranë nga Kombinati do të udhëtojnë në rrugë me standarde. Bashkia ka përfunduar rikonstruksionin e segmentit nga mbikalimi i “Shkollës Teknologjike” deri në Kombinat.

“Ky nuk është vetëm një investim për banorët e Kombinatit, pavarësisht se ata janë përfituesit kryesorë. Janë 2.5 km që lidhin Unazën e Madhe të Tiranës me qendrën e Kombinatit, aty ku kemi mbaruar edhe investimin tjetër te varrezat e Sharrës, por edhe i rrugës nga Sharra në Vaqarr.”

Investimet nuk do të ndalen këtu.  Përmirësimi i infrastrukturës do të shtrihet në brendësi të lagjeve.

“Do të vazhdojmë investimet në dyja anët e rrugës. Nga njëra anë është “Misto Mame”, ku kemi ndërhyrë në disa lagje, por do vazhdojmë si efekt domino edhe në lagjet e tjera. Kurse, në anën tjetër, është “Musine Kokalari”, e me radhë të gjitha lagjet deri në Sharrë”, theksoi ai.

Shumë shpejt sipas kryebashkiakut Veliaj do të marrë zgjidhje edhe problemi i kanalizimeve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono