Investime në njësitë akomoduese 4-5 yje


10:31 | 05/11/2017

Shqipëria synon tashmë të zhvillojë një turizëm elitar, ç’ka për pasojë kërkon edhe investime në struktura akomoduese me 4 dhe 5 yje. Për të nxitur këto investime në paketën fiskale të vitit të ardhshëm, qeveria ka planifikuar një sërë lehtësirash për investitorët në këtë sektor. Intervista e përgatitur nga gazetarja e ABC News, Viol Xhafaj, me ministrin e Turizmit dhe Mjedisit z.Blendi Klosi, gjatë së cilës po ashtu do të flitet edhe për buxhetin e vitit të ardhshëm për këtë sektor, e detajisht për planet e qeverisë për të bërë që në Shqipëri turizmi të mos jetë vetëm “detar”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono