INTERVISTA/ Ylli Rakipi në “Provokacija”: Rama diktatori më i keq, Lulzim Basha e ktheu grigjën në mes të rrugës

12:52 | 09/11/201912:520

Ylli Rakipi ishte i ftuar në “Provokacija” përballë gazetarit Mustafa Nano ku foli për arsyet e mbylljes së emisionit të tij, ecurinë e qeverisjes si edhe të aksionit qeveritar.

Rakipi tha se shkak për mbylljen e emisionit të tij u bë qeveria dhe presionet nga kryeministri.

“Rama i detyron pronarët e televizioneve që ta bëjnë vezën në furrikun e tij. Të enjten temat e emisioneve përcaktohen nga një zyrë e rendësishme pranë qeverisë dhe flitet për ato që do qeveria”, u shpreh ndër të tjera Rakipi.

Ai përmendi gjithashtu faktin se Rama po qeveris me anonimë dhe fasadë duke vendosur në postin e ministrit emra që i ka krijuar vetë ai.

“Ky merr emrat e Migjenit emrat e Lasgushit dhe ata i torturon si të vdekur që janë. I ngre në ajër nëpër avionë fals. Merr dhe gazetarët dhe i hipën tek Lasgushi tek Migjeni. Do vijë dita që avionit t’ai verë emrin Elisa Spiropali”, tha Rakipi.

Ndër të tjera, Rakipi sulmoi edhe kreun e opozitës Lulzim Basha duke thënë se duhet të japë shpjegime për akuzat që i bëhen në lidhje me vilën ku ka shkuar të jetojë duke ikur nga apartamenti tek zona e liqenit në Tiranë.

Për më tepër, ndiqni intervistën e plotë të Ylli Rakipit:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono