Intervista e plotë e Albin Kurtit në ABC News

23:12 | 26/10/201923:120

Kandidati për kryeministër në Kosovë Albin Kurti ishte mbrëmë i ftuar në studion e ABC Neës përballë gazetares Mirela Milori. Kurti foli për takimin me Edi Ramën, për Thaçin, Vuçiçin dhe për çështje të ndryshme si shkëmbimi i territoreve, mini shengeni ballkanik apo liberalizimi i vizave. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono