Interi shkatërron Sampdorian

18:45 | 18/03/2018

Mauro Ikardi shënoi 4 gola dhe Interi u kthye tek fitoret e thella në Serinë A. Skuadra milaneze triumfoi në fushën e Sampdorias dhe mbetet me shpresë për t’u kualifikuar për në Champions

Ku kishte qenë deri tani kjo skuadër?
Pas kaq shumë gabimeve, Interi i Luçiano Spaletit u kthye aty ku ishte muaj më parë, duke arritur një fitore të madhe.
Brenda në Gjenovë, triumfoi 5-0 ndaj Sampdorias vendase, në një ndryshim kaq radikal saqë habiti edhe tifozët më të zjarrtë zikaltër.
Nën udhëheqjen e kapitenit Mauro Ikardi, Interi shpërtheu rreth mesit të pjesës së parë duke shënuar 4 gola në vetëm 18 minuta.
Ikardi ishte vërtet i shkëlqyer duke realizuar katër herë, e duke qenë tani shumë pranë Çiro Imobiles që kryeson listën e shënuesve të Serisë A.
Sulmuesi i Lacios ka 24 gola, ndërsa ai interist mbërriti në 22.
Fitorja bëri që Interi të ngjitej në kuotën e 55 pikëve, duke qenë në pozita të mira për t’u kualifikuar sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.
Nëse do të realizohej kjo, Spaleti do të kishte të drejtë të ndihej i kënaqur, pasi këtë edicion lombardët nuk morën pjesë në asnjë kompeticion europian.
Sidoqoftë, me kaq shumë zhgënjime që i ka shkaktuar tifozëve deri tani, skuadra e shquar italiane nuk mund të ndihet e sigurt që do t’i arrijë objektivat.
Aq më tepër, në një kampionat ku konkurrenca për në Champions është e madhe, dhe për dy vende luftojnë për momentin Interi, Roma e Lacio, por shanse ka edhe Milani./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono