Interi me pikë të plota? Sondazhi zbulon befasinë e tifozëve

10:16 | 30/09/201910:160

Antonio Conte i ka befasuar të gjithë. Tifozët e Interit shpresonin që ulja e trajnerit leçez në stolin e ekipit tyre të zemrës do të rregullonte shumë gjëra. Megjithatë, pritshmëritë janë tejkaluar dhe zikaltrit kryesojnë me 18 pikë të plota pas javës së gjashtë.

Një ecuri fantastike, që i ka surprizuar të gjithë. Edhe interisti më optimist nuk e kishte imagjinuar që ekipi i tij do të shkonte në duelin me Juventusin me pikë të plota dhe si kryesues.

Një sondazh i bërë nga gazetari Alfredo Pedulla tregon se 77% e tifozëve nuk e prisnin Interin me pikë të plota pas javës së gjashtë, ndërsa 23% janë përgjigjur se e prisnin një nisje të tillë të zikaltërve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono