Interi “luan” sërish me Politanon, ia ofrojnë Napolit për një sulmues
Politano dhe Llorente

12:27 | 18/01/202012:270

Matteo Politano mbetet një as nën mëngë për merkaton e Interit. Mesfushori ishte shumë pranë Romës, por interistët kërkuan teste mjekësore shtesë për Leonardo Spinazolën, i cili ishte pjesë e shkëmbimit. Politano është rikthyer në Milano, por nuk pritet të qëndrojë për shumë kohë.

Këtë herë drejtuesit zikaltër po mendojnë një lëvizje e cila do të sjellë Fernando Llorenten në kampin interist. Sipas ‘La Gazzetta dello Sport’, destinacioni i tij i radhës pritet të jetë Napoli. Italiani do të huazohet deri në fundin e sezonit në jug të Italisë dhe e njëjta gjë pritet të ndodhë dhe për sulmuesin spanjoll.

Skemat e trajnerit Gattuso i përshtaten mjaft mirë Politanos, pasi mesfushori luan edhe në të dy krahët e sulmit. Situatë pak a shumë e njëjtë edhe për Llorenten, i cili pritet të jetë zëvendësuesi ideal i Romelu Lukakut. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono