“Interi ka mbrojtjen më të mirë në botë, shanse reale për titull!”

00:10 | 20/10/201900:100

Ish-sulmuesi i Interit, Alessandro Altobelli, foli për garën e titullit në Serie A midis Juventusit, Interit dhe Napolit. Në një intervistë për “il Roma”, Altobelli tha: “Juventus është gjithmonë skuadra për t’u mundur. Interi është forcuar shumë dhe unë mendoj se mbrojtja e tyre është ndër më të fortat në botë. Ata kanë një mesfushë të fortë dhe në sulm mund të përmirësohen.

“Lautaro dhe Lukaku janë të mirë si dyshe, por ata duhet të shënojnë më shumë. Nëse në fillim të sezonit vendosim Juventusin dhe Napolin në vend të parë e të dytë, nuk do të kishte asnjë polemikë, por tani Interi ka realisht shanse për të fituar titullin kampionat”, përfundoi ish-bomberi zikaltër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono