Interi interesohet për dy lojtarët e Real Madrid

21:45 | 07/06/201921:450

Drejtuesit e skuadrës së Interit kanë zbarkuar në Madrid ku synojnë të nënshkruajnë me dy lojtarët e Realit. Asensio dhe Kovaçiç janë dy emrat e rinj që zikaltërit kërkojnë në merkato.

Drejtuesit e skuadrës së Interit i kanë idetë e qarta për të rikthyer skuadrën aty ku e meriton. Nënshkrimi me Antonio Konten është një tregues i qartë se shumë shpejt zikaltërit do të jenë skuadra anti- Juve që dominon futbollin Italian prej 8 vitesh radhazi. Presidenti Steven Zhang ka premtuar se do të shpenzojë shuma të majme në merkaton verore për të sjellë në San Siro emra të mëdhenj. Marota dhe Ausilio kanë udhëtuar drejt Madridid për të tentuar disa nga lojtarët e Real Madrid. Pista Modriç ka rënë dhe në skenë janë disa emra të rinj. Merkatoja e fuqishme që ka ndërmarre Reali do të pasohet me disa largime ku njeri prej tyre mund të jetë Marcos Asensio. Sulmuesi anësorë nuk ka patur hapësirat e duhura në sezonin e kaluar dhe nuk e ka fshehur dëshirën për t’u largua nga Santiago Bernabeu. Tek Interi do t’i garantohej roli i titullarit por për të arritur te sulmuesi Iberik, zikaltërit duhet të shkundin xhepat pasi madrilenët nuk preferojnë të heqin dorë lehtë. Një tjetër lojtar nën vëzhgimin e Interit është Kovaçiç, i cili ka luajtur më parë me zikaltërit. Aktualisht mesfushori kroat luan me skuadrën e Çhelseat por kartonin e lojtarit e zotëron Real Madrid. Kovaçiç mund të zëvendësoje Naingolanin, i cili nuk është në planet e trajnerit Konte.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono