Interi i tregon derën, sulmuesi nuk ka ndërmend të largohet!

21:54 | 08/11/201921:540

Matteo Politano nuk e mendon aspak largimin nga Interi në merkaton janarit, pavarësisht se mediet italiane kanë sugjeruar se ai mund të transferohet larg Milanos. Interi mund ta “përdorë” Politanon si pjesë e një marrëveshje për një lojtar të ri në janar, por 26-vjeçari nuk dëshiron të largohet nga klubi.

Ardhja e Antonio Conte e ka “ndëshkuar” Politanon, i cili tani nuk është më në gjendje të luajë në rolin e tij të preferuar (sulmues krahu) dhe si rezultat, minutat kanë qenë me pikatore. Italiani ka luajtur vetëm 284 minuta në 14 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Forma e Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku nuk e kanë ndihmuar aspak, duke e lënë në stol mëngjarashin zikaltër.

Madje, pritet dhe rikthimi i Alexis Sanchez, çka bën që Politano të mos aktivizohet thuajse fare. Megjithatë, ky i fundit mbetet i bindur se do të gjejë hapësira në formacion dhe se nuk ka ndërmend të largohet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono