Interesim nga Premier dhe shkëlqimi në Irlandë, njihuni me talentin shqiptar

11:13 | 22/11/201911:130

Është vetëm 14-vjeç, por talenti shqiptar, Kevin Zefi, është një nga lojtarët më të mirë të moshave në kampionatin irlandez të futbollit. Futbollisti me origjinë nga Shkodra aktivizohet në radhët e Shamrock Rovers dhe tek ekipi irlandez, po bën paraqitje të shkëlqyera.

Babai i talentit shqiptar, Kastriot Zefi tha për Shkodra Sport se Federata Shqiptare e Futbollit ka komunikuar me të, në mënyrë që Kevin Zefi të përfaqësojë ngjyrat kuqezi: “Më ka telefonuar një përfaqësues i Federatës Shqiptare të Futbollit dhe ka shfaqur interesin për djalin që ai në të ardhmen të përfaqësoj Shqipërisë. Sigurisht që unë e falënderoj atë dhe Federatën për këtë interesim por për momentin e kemi bërë zgjedhjen tonë teksa djali po luan për Irlandën”.

 

View this post on Instagram

 

Always an honor???? ?

A post shared by KZ10 (@kevin.zeffii) on

Zefi ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaret e moshave të Irlandës, por të shpresojmë që të në ardhmen të veshë fanellën kuqezi të kombëtares tonë. Cilësitë e tij janë shumë të mira që në moshë të re dhe jo më kot, disa skuadra në Premier League janë vënë pas shërbimeve të tij. Talenti shqiptar duket në një rrugë të mirë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono