Inter gjen akordin me Romelu Lukaku

20:30 | 20/06/201920:300

Skuadra e Interit ka gjetur akordin me sulmuesin e Manchester United, Lukaku. Zikaltërit i kanë ofruar lojtarit belg një kontratë 5-vjeçare me një pagë prej 9.7 milione eurosh në sezon.

Një nder objektivat e preferuar të trajnerit të Interit Romelu Lukaku ka gjetur akordin me skuadrën zikaltër. Taboidi britanik The Sun raporton se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët por problem kryesor mbetet skuadra e Manchester United. Drejtuesit e skuadrës së Interit dhe shumuesi belg janë dakord për një kontratë pesë vjeçare me një pagë mbi 9 mln euro në sezon ku do të shndërrohej në një prej futbollistëve më të paguar në futbollin Italian.

Skuadra e Manchester United ka pretendime të larta sa i përket lirimit të sulmuesit belg. Djajtë e kuq kërkojnë plot 84 mln euro për ish-futbollistin e evertonik ose shkëmbimin kokë më kokë me mbrojtësin sllovak Skriniar.

Inter nuk preferon të heqë dorë nga qendërmbrojtësi që është shtylla kryesore në prapavijë. Zikaltërit janë ndalur në 70 mln euro për Lukakun por kjo shofer është refuzuar nga skuadra e drejtuar nga trajneri Solskjaer. Diferenca mes asaj që ofron Interi dhe pretendimeve të skuadrës ishullore është 14 mln euro./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono