Inter barazon në “San Siro”

23:50 | 17/09/201923:500

Skuadra e Interit barazoi në “San Siro” ndaj Slavia Pragë me shifrat 1-1. Rezultat i cili komplikon kalimin në turin tjetër.

Interi zhgënjen në ndeshjen e parë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Zikaltërit barazuan në “San Siro” me rezultatin 1-1 përballë Slavia Pragë në sfidën e vlefshme për grupin F.

Trajneri Antonio Conte vendosi në repartin e sulmit dyshen Lukaku-Lautaro të cilët ishin jashtë forme. Italianet zhvilluan një performancë krejtësisht ndryshe nga ndeshjet në kampionatin italian.

Pas një pjese të parë pa shumë raste të pastra çekët befasojnë të pranishmit në “San Siro” pasi në minutën e ‘63 ish-futbollisti i Skënderbeut, Olainka, kaloi në avantazh miqtë.

Një gol që zgjoi të besuarit e trajnerit Conte të cilët nisën sulmet në portën e Slavia Pragë. i ardhur nga stoli, Nicola Barrela vendosi baraspeshën dhe shpëtoi Interin nga turpi. Futbollisti italian i dha një pikë zikaltërve që gjithsesi me këtë barazim komplikojnë jo pak kalimin në turin tjetër të Championsit.

Në takimin tjetër që u zhvillua në orën 19:00, Lion barazoi në shtëpi përballë Zenit San Petersburg. Rusët kaluan të parët në avantazh, por francezët vendosën baraspeshën në sfidën e vlefshme për grupin G./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono