Integrimi i studentëve të mjekësisë, Tafaj: Program i cili do të vazhdojë

11:35 | 10/01/202011:350

I ftuar në “ABC  mëngjesit” me Enkel Demin, presidenti i ACMS, Arbër Tafaj ka folur për aktivitetin e ndërmarrë së bashku me studentë të mjekësisë. Në studion e abcnews me Enkel Demin, Tafaj ka treguar se rastet të cilat studiohen i marin nga spitale të ndryshme të huaja.

“Analizohen rastet e vështira klinike për të gjetur diagnozën përfundimtare, janë raste të veçanta që i marrim nga publikime të spitaleve të ndryshme. Ky program do jetë një vijimësi, do të vazhdojë”, tha Tafaj.

Ai më tej thkesoi se grupi ka studentë apo mjekë të përgjithshëm dhe se mund të ftohen specilistë.

 

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono