Institucionet ulin flamujt në gjysmë shtizë në nderim të Major Tanushit

15:40 | 16/05/2019

Flamujt në institucionet kryesore në Tiranë janë ulur në gjysmë shtizë.

Kjo për të nderuar kujtimin e Major Klodian Tanushit i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Bashkia e Tiranës kishte zgjedhur një tjetër mënyrë respekti.

Flamujt nuk ishin ulur në gjysmë shtizë, por ishin lidhur me një shirit të zi. Kjo sipas bashkisë është një nder format për të respektuar ditën e zisë.

Këshilli i Ministrave shpalli të enjten e 16 Majit dite zie kombëtare në nderim të Major Tanushit i cili tashme është “Dëshmor i Atdheut”./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono