INSTAT: Shqipëria nuk e ndal plakjen e popullsisë

08:55 | 05/11/201808:550

Shqipëria nuk po e ndal dot plakjen e popullsisë. Të dhënat e publikuara nga Instituti i Statistikave tregojnë se shkaqet kryesore janë numri i ulët i lindjeve dhe rritja e moshës së jetëgjatësisë. Projeksionet e popullsisë tregojnë se në vitin 2060 numrin më të madh do ta zërë mosha mbi 60 vjeç./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono