Instagrami sjell një opsion të ri

21:26 | 22/05/2018

Instagrami ka shtuar një opsion të ri që mund t’ju shpëtojë në disa rase nga “sikleti”.

Bëhet fjalë për një veçori që lejon të mos shfaqen postime në faqen tuaj kryesore dhe personat që i kanë bërë këto postime nuk do ta marrin vesh kurrë se çfarë ka ndodhur.

Diçka e ngjashme është krijuar më parë edhe në rrjete të tjera sociale siç është Twitter dhe Facebook.

Por kurrë nuk ka qenë në Instagram, ç’ka i detyronte përdoruesit që të mos ndiqnin më disa persona, gjë që ishte mund t’i ofendonte këta të fundit.

Sipas Instagram, opsioni i ri është shfaqur në një numër të vogël përdoruesish të iPhone-ve dhe shumë shpejt do të përhapet për të gjithë përdoruesit e tjerë./abcnews.al



Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono