Infermieria drejt boshatisjes, PSG merr lajmin e madh!

10:18 | 17/11/201910:180

Janë plot shtatë lojtarë të PSG-së të cilët janë grumbulluar me kombëtaret, por ka edhe disa të tjerë që kanë qëndruar në Paris duke u rikuperuar nga dëmtimet. Ditën e djeshmë, PSG njoftoi në website-n e klubit gjendjen e lojtarëve.

Lajmi i madh për tifozët parisienë është rikthimi i Neymar Jr. Braziliani do të stërvitet rregullisht me ekipin duke filluar nga java tjetër. 27-vjeçari duket se e ka lënë pas atë dëmtim në kofshë dhe është gati për trajnerin Tuchel.

Thomas Meunier, i cili vuante të njëjtin dëmtim si braziliani, do të rikthehet dhe ai javën tjetër. Një dëmtim në gjurin e djathtë do ta mbajë Marco Verratin jashtë stërvitjes dhe për këtë javë që vjen. Ndërkoh mesfushori Ander Herrera vazhdon rikuperimin në kofshë, por ende nuk ka një datë të saktë se kur mund të kthehet në stërvitje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono