Infermier dhe këngëtar i polifonisë, kush ishte 60 vjeçari që vdiq pasi ra nga ballkoni në Fier

13:09 | 05/10/201913:090

Siri Runaj ndërroi jetë sot pasi ra nga pallatio në lagjen “Konferenca e Pezës” në Fier, ngjarje e cila ka tronditur qytetin.

60 vjeçariu ra nga ballkoni në rrethana ende të paqarta duke humbur jetën në vend.

Ai ishte infermier me profesion, ndërsa mbante edhe detyrën e sekretarit të Kryqit të Kuq duke qenë një emër i njohur në qytet për shkak edhe të pasioneve të tij.

Ai ishte edhe anëtar i grupit të polifonisë së qytetit, ndërsa në profilin e tij në “Facebook” shihen edhe foto nga pjesëmarrja e 60-vjeçarit në Festivalin Folklorik të Polifonisë. /abcnews.al/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono