Inaugurohet komisariati nr. 6 në Tiranë

17:57 | 11/01/201917:570

Ministri i Brendshëm,  Sandër Lleshaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, morën  pjesë në inaugurimin e komisariatit nr. 6 në Tiranë. Lleshaj tha se ky është një shembull konkret për modernizimin e Policisë së Shtetit.

Sipas Ministrit të Brendshëm, fjala modernizim përbën kyçin e programit të tij në raport me Policinë e Shtetit.  Tashmë banorët e zonës së Kombinatit, që është një nga njësitë më të mëdha të kryeqytetit, pas pothuajse 3 dekadash mungesë vëmendje në këtë fushë kanë një komisarit të ri të rikonstruktuar tërësisht, sëbashku me zyrën moderne të shërbimeve për qytetarët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono