14:47 | 14/04/2018

Mielli, vezët dhe uji, përbërësit që zëvendësuan komunikimin në Kuvend, spikatën javën politike që lamë pas, për shkak të efektit viziv që krijuan. Por “Politika në ABC News” është fokusuar tek një zhvillim që nuk ndodhi aq hapur, por që riktheu aludimet e dikurshme mbi Ilir Metën e ambasadorin amerikan Donald Lu. Detajet na i sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News. /abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono