Iker Kasijas hedh poshtë zërat për tërheqjen nga futbolli

20:15 | 17/05/201920:150

Portieri legjendar Iker Kasijas ka hedhur poshtë zërat për tërheqjen nga futbolli. Gardiani spanjoll nuk zbulon se kur do të rikthehet në fushë, por është optimist për të ardhmen.

Nuk do të tërhiqet nga futbolli, por edhe kthimi në fushë nuk ka ende një datë. Këtë e pohon vetë Kasijas në një postim në rrjetin e tij zyrtar social. Lajmi i tërheqjes së Iker Kasijasit nga futbolli u përhap shpejt në rrjetet sociale. Shumë tifozë të tij u mërzitën, por 37-vjeçari ka sqaruar të vërtetën dhe situatën e krijuar. Portieri iberik pësoi një atak kardiak para pak javësh, por gjendja e tij është normalizuar. Kasijas ka reaguar në faqen e tij zyrtare, duke dhënë lajmin fantastik për tifozët e tij dhe jo vetëm. “Do të vijë dita që do të tërhiqem. Më lini ta shpall vetë lajmin kur të vijë momenti. Për momentin, qetësi. Dje kisha një konsultë me Dr. Felipe Macedon. Gjithçka shkoi shkëlqyeshëm. Ky është lajmi i madh që doja të ndaja me të gjithë ju”, shkruan portieri i Portos, duke bërë të qartë faktin se do të vazhdojë të veshë dorezat e portierit.

Infarkti i Miokardit e ka detyruar portierin legjendar spanjoll të heqë dorë nga viti i fundit i kontratës që ka me Porton, për të mos rrezikuar shëndetin e tij. Për këtë arsye, klubi portugez ka nisur përpjekjet për të gjetur një emër të denjë për të zëvendësuar në portë Casillasin.

Vendimi për të varë këpucët në gozhdë nuk do të thotë se ish-portieri i Realit do të largohet nga Oporto. Ideja është që të qëndrojë në një rol drejtuesi strukturat e klubit. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono