Idrizi: Nuk do pranojmë të luajmë as ne, dua të di vetëm diçka

15:36 | 22/09/201915:360

Sinan Idrizi, administratori i Flamurtarit, ka folur sot para ndeshjes me Laçin. Ai tregon se e ka mbyllur stadiumin: “Policia na njoftoi se nuk i përmbushim kushtet, pasi ka mbeturina rreth stadiumet. E kam mbyllim stadiumin dhe nëse nuk gjejmë 50 stjuartë në stadiumet e tjera, nuk do të pranojmë të luajmë. Nuk e dime kushtet specifike në lidhje me ndriçimin”.

“Pse investoni? Më tregoni pse luhet në Vlorë futboll. Nuk është çështje Vlore, unë iki. Nëse stadiumet e tjera janë të pastra, nuk kanë ndërtesa e shkurre rreth e rrotull, atëherë e kemi ne gabim”, shprehet Idrizi në emisionin “Gol pas Goli”.

“Të jemi të qartë. Policia nuk e merr përsipër se ka mbeturina rreth, nuk ka banja. Nuk i kanë pranuar as policët bashkiakë. Unë marr përsipër detyrimet e mia. Nëse më plotësojnë kushtet, i marr përsipër përgjegjësitë e mia. Kam kërkuar të di kush jam. Bashkia nuk ka asnjë përqindje. Nuk dua të bëhem palë me asnjë. Nuk dua të jem OJQ. Dua thjesht të di rregullat e lojës”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono