Idrizi: Ligji i Sportit i pakthyeshëm, presim dy lojtarë nga Milani!

23:54 | 19/01/202023:540

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ka folur sot për Supersport, ku ka prekur disa tema rreth klubit të tij. Më shumë, Idrizi ndaloi te Ligji i Sportit, si dhe i bëri thirrje Edvin Libohovës që të bëjë të hapur takimin për të diskutuar rreth paketës. Gjithashtu, administratori i Flamurtarit foli edhe për merkaton, ku tha se dy lojtarë nga Milani janë duke ardhur.

“Falimenti, të paktën sa jam unë, nuk është pikë zgjidhje. Dikush më pyeti a mos është më mirë nëse shpallim falimentin. Absolutisht jo! Flamurtari nuk do të shpallë falimentin. Për ligjin e sportit, jam i sigurt që tani është i pakthyeshëm, të dyja palët nuk dinë të dialogojnë.

Dhe meqë ra fjala, me datë 24, shoku Edvin Libohova ka bërë një thirrje për aktorët e Ligës që të mblidhen bashkë të flasin për ligjin e sportit, Nuk e kuptoj se pse nuk e lënë të hapur. I bëjë një ftesë mikut tim Libohova ta bëjmë të hapur këtë, ta kuptojmë se ku kemi ngelur.

Në këto momente, nga ana tjetër e aeroportit janë duke ardhur dy lojtarë nga Milani. Po bëjmë atë që duhet të bëjmë në këto momente, jemi shumë të vonuar por po bëjmë atë që duhet të bëjmë”, përfundoi Idrizi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono