Idlir Azizaj e Diana Kastrati fitues të Çmimeve të Letërsisë 2016

15:48 | 07/12/2017

Mes 10 autorëve dhe përkthyesve pretendentë për çmimet  kombëtare të Letërsisë që ndahen nga Ministria e Kulturës për veprën letrare më të mirë dhe për veprën më të mirë përkthyer në vitin 2016, juria shpall  fitues Idlir Azizaj me veprën origjinale “Shekspiriotët” dhe Diana Kastrati, për përkthimin nga gjuha italiane për romanin “Kanali i Musolinit” të Antionio Pennacchi-t. Përzgjedhjet e veprave fituese j  u bë nga juria e kryesuar nga Primo Shllaku, me anëtarë Flutura Açkën, Elsa Demon, Bajram Karabollin dhe Lisander Kola./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono