Identifikon trupin e burrit nga unaza e martesës që ndodhej në barkun e peshkaqenit

11:25 | 08/11/201911:250

Richard Martyn Turner, 44 vjeç dhe Verity Turner, nga Edinburgh, po qëndronin në resortin me pesë yje Lux Réunion në Saint-Gilles në ishullin parajsë të Reunion.

Nënpunësi civil u raportua i zhdukur nga zonja Turner dhe ajo identifikoj  trupin e tij pasi  iu  tregua unaza e martesës e gjetur në barkun  e peshkaqenit.

Turner po notonte në një lagunë të përdorur shume nga turistët që konsiderohej ‘e sigurt’ por katër peshkaqenë u gjetën duke notuar prane tij të dielën duke përfshirë dhe pershkaqenin që e sulmoj. /abcnews.al

Autoritetet nuk pranuan të komentojnë mbi identitetin e viktimës. Testet e ADN-së po kryhen në mbetjet e gjetura brenda peshkaqenit tiger për të konfirmuar se ato i përkasin Z. Turner.

Peshkaqeni tigër eshte peshkaqeni i dyti më i  rrezikshëm  në botë mbas peshkaqenit të  bardhë.

Dora dhe parakrahu i ndarë i Turner u tha se ishin identifikuar nga gruaja e tij të mërkurën. Ata u gjetën pasi pesë peshkaqenë u vranë katër milje nga plazhi piktoresk i Hermitation.

Ishte sulmi i 24-të i peshkaqenëve  dhe rasti i 11-të me pasoja fatale  që nga viti 2011 në Reunion .

Në një vizitë muajin e kaluar në Reunion , Presidenti Francez Emmanuel Macron tha se qeveria e tij po bënte gjithçka te mundshme për t’u marrë me krizën e peshkaqenëve. /abcnews.al

Lux Réunion hotel in Saint-Gilles

 Peshkaqeni në të cilin u gjetën eshtrat e z. Turner.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono