Identifikohet pas 18 vjetësh viktima e 1,643 e sulmeve të 11 shtatorit

08:45 | 12/06/2019

Një tjetër viktimë e sulmeve 11 shtatorit në SHBA është identifikuar pas 18 vjetësh, duke e çuar në 1,643 numrin e viktimave të  identifikuara pas sulmit në Kullat Binjake. Konfirmimi erdhi përmes testeve të ADN-së për mbetjet e gjetura në vitin 2013 dhe bëhet fjalë për një burrë.

Identifikimi i fundit është bërë në korrik  të 2018-ës. Deri më tani nuk ka qenë e mundur të identifikohen rreth 40% e mbetjeve të 2,753 njerëzve që u zhdukën gjatë sulmit. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono