Ide e çmendur nga Franca, PSG dhe Barcelona projektojnë një shkëmbim

11:14 | 05/10/201911:140

Në Francë besojnë te shkëmbimi i bujshëm. PSG dhe Barcelona po mendojnë për një ndërrim lojtarësh, që do i kënaqte të gjitha palët. Le10sport raporton se dy klubet e njohura po shohin mundësinë e një shkëmbimi midis Neymar dhe Antoine Griezmann.

Të dy sulmuesit nuk ndihen mirë në ekipet respektive dhe i tundon provimi i një aventure të re. Braziliani kërkon rikthimin në Katalunjë, ndërsa francezi do të pritej si mbret në Paris.

Neymar dhe Griezmann

Barça do duhet të paguajë edhe disa miliona euro në arkat e kampionëve francezë. Pro këtij shkëmbimi të bujshëm është edhe Leo Messi. Kapiteni i Barcelonës preferonte Neymar në vend të kampionatit të botës gjatë merkatos së verës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono