Ide e çmendur nga Anglia, Harvey: Tentova të hedh shortin në… hapësirë!

19:35 | 11/10/201919:350

Shaun Harvey mban postin e shefit ekzekutiv të Ligës Angleze të Futbollit dhe së fundmi ka patur një ide tepër të veçantë dhe origjinale.

Gjithçka lidhet me kalendarin e Carabao Cup, kompeticion ku marrin pjesë 92 klube profesioniste. Në një prononcim për Telegraph, Harvey zbulon se kishte tentuar që të hidhej shorti në hapësirë!

Shaun Harvey

“Kemi biseduar me Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor. Për ta përmbledhur, pyetja jonë ishte e thjeshtë: ‘mund ta hedhim shortin në hapësirë?” Një ide që, për momentin, ka mbetur e tillë. Kështu që shorti do të hidhet përsëri në tokë”, thekson Shaun Harvey. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono