“Icardi sulmues i madh, ja pika e tij më e fortë”!

19:34 | 10/11/201919:340

Ish-mesfushori i Interit dhe trajneri aktual i Genoas, Thiago Motta, ka folur me superlativa për sulmuesin e PSG-së, Mauro Icardi. Italiani foli pas barazimit 0-0 kundër Napolit për ‘FcInterNews’.

“Icardi është një lojtar i madh. Ai ka luajtur për një ekip si Interi dhe tani ndodhet tek gjigantët e PSG-së. Të luash me lojtarë si Verrati apo Di Maria, e ka ndihmuar shumë Mauron. Ai është një sulmues që pëlqen zonën e penalltisë dhe po ecën shumë mirë këtë sezon.”- deklaron Motta.

Sulmuesi argjentinas u bashkua me francezët këtë verë në një huazim me të drejtë blerje. 26-vjeçari i ka impresionuar tifozët francez, duke shënuar 9 gola dhe dhuruar 1 asist në 10 ndeshje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono