Icardi: Do bëj maksimumin që të bind PSG-në. Rikthim te Interi? Nuk e di!

22:56 | 22/09/201922:560

Pas një verë të komplikuar, Mauro Icari iu bashkua PSG në ditën e fundit të merkatos. Sulmuesi argjentinas dha një intervistë për Canal Football Club, ku u shpreh: “E ardhmja? Sapo kam ardhur te PSG.

Kur një lojtar huazohet te një skuadër me opsion blerje, duhet të bëjë maksimumin që ta bindë ekipin e ri që të të blejë. Do të shohim se çfarë do të ndodhë verën e ardhshme”, tha Icardi.

Mauro Icardi ende nuk e ka gjetur golin e parë me fanellën e kampionëve të Francës, por minutat për të kanë qenë të limituara. Icardi pritet të luftojë me Edinson Cavanin dhe Choupo-Moting për një vend titullari në majë të sulmit./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono