Ibrahimovic në Serie B? Ja prapaskenat e fundit

16:31 | 03/12/201916:310

Filippo Inzaghi po bën një punë fantastike te Benevento në Serie B. Objektivi kryesor është rikthimi në Serie A dhe “Shtrigat” janë në rrugë të mbarë.

Nëntë fitore në 14-të ndeshjet e para ka arritur Benevento këtë sezon dhe kryeson renditjen me 31 pikë, nëntë më shumë se vendi i dytë që ndahet nga katër skuadra.

Presidenti i klubit ka nisur të ëndërrojë dhe Calciomercato.com e zbulon. Oresto Vigorito po tenton të arrijë një akord me Zlatan Ibrahimovic.

“Kemi sjellë në Benevento emra si Sagna, Guillerme dhe disa të tjerë. Po mendoj seriozisht për Ibrahimovic. Kam biseduar edhe me Inzaghin për këtë mundësi”, thekson presidenti i klubit italian./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono