Ibra drejt Serie A, Los Angelos e zëvendëson me “ish”-in e Interit

11:55 | 03/11/201911:550

Los Angelos Galaxy ka piketuar zëvendësuesin e Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesit suedez i përfundon kontrata me 31 dhjetor dhe e ardhmja e tij mund të jetë Serie A. 38-vjeçari është pranë rikthimit në kampionatin italian dhe afër firmës me Bolognën.

Klubi amerikan e ka gjetur pasuesin te Boca Juniors. Mediat argjentinase raportojnë se Los Angelos Galaxy pëlqen shumë Mauro Zarate. 32-vjeçari është aktivizuar më parë me klube si Lazio, Inter, Fiorentina dhe West Ham.

Teknika, driblimi dhe eksperienca janë pikat më të forta të Zarate, i cili është gati të transferohet në SHBA dhe të provojë emocionet e MLS. /abcnews.al

Mauro Zarate

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono