I vodhi unazën pacientes së vdekur, akuzohet ndihmës mjekja

09:03 | 15/11/201909:030

Ndihmës mjekja Lisa Darlene Glaze është akuzuar për vjedhjen e unazës nga dora e pacientes Gloria Robinson, e cila vdiq pasi u transportua në spitalin CHI St Vincent Hospital në Arkansas.

Glaze punonte në dy spitale dhe dyshohet se mori unazën nga dora e Robinson më 16 tetor dhe më pasi e shiti atë në një dyqan.

Autoritetet njoftuan se familja e Robinson vuri re që tre unaza mungonin tek sendet e saj personale, dy prej të cilave u gjetën disa ditë më vonë, por një unazë e tretë ende mungonte.

Më pas një dyqan pengjesh raportoi në polici shitjen e unazës prej diamanti tek autoritetet më 24 tetor. Policia vuri në pranga Glaze./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono