I paprekshmi, Guardiola: Nuk e shes as për 500 milionë €, është magjistar!

11:56 | 10/10/201911:560

Manchester City ka shumë futbollistë të mëdhenj dhe me cilësi të rralla në ekip. Pep Guardiola nuk bën dallime, por edhe spanjolli e ka një pikë të dobët.

Në një prononcim për The Sun, trajneri i kampionëve të Anglisë zbulon lojtarin thelbësor të ekipit. Shumëkush mund të priste ndonjë lojtar tjetër, por i përzgjedhuri i Guardiolës është Phil Foden, mesfushori i talentuar. 19-vjeçari është një produkt vendas dhe prej vitit 2017 është pjesë e ekipit të parë të “Cityzens”.

Guardiola dhe Foden

Phil Foden është i vetmi futbollist që nuk do ta shisnim kurrë. Nuk i ofruam kot rinovimin e kontratës. Nuk do e shisja as për 500 milionë euro. Phil nuk do të transferohet askund, Phil është Manchester City. Kur të largohet David Silva, e dimë saktësisht se kush do të jetë magjistari ynë i ri“, thekson Pep Guardiola. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono