Lidhja me të motrën e autorit, rrahja dhe ndjekja tek Poliklinika: Shkaku dhe dinamika e konfliktit me dy viktima në Patos

15:43 | 19/12/201915:430

Konflikti me armë që solli dy të vdekur sot në Poliklinikën e Patosit ishte episodi i fundit i përplasjes që ndodhte prej disa muajsh mes viktimave dhe autorit të krimit.

Martin Skëndajn qëlloi me armë duke vrarë në vend Elis Kapajn ndërkohë që mbeti i plagosur Manol Rrapajnj, i cili ndërroi jetë në spital.

Me të mësuar për krimin, policia arrestoi aty për aty Martin Skëndajn duke i sekuestruar edhe armën e krimit.

Autori dhe viktimat konfliktoheshin prej disa muajsh pasi njëri nga viktimat kishte lidhje me motrën e autorit, gjë që Skëndaj e kundërshtonte. Ai kishte shkuar vazhdimisht për këtë çështje në polici, por nuk kishte gjetur zgjidhje.

Abcnews.al mëson se Kapaj dhe Rrapaj ishin konfliktuar me Martin Skëndajn tre ditë më parë duke u rrahur meleva. Ky i fundit kishte shkuar sot në Poliklinikë për të marrë raport pasi nuk ndihej mirë fizikisht.

Kur ka shkuar atje, ai është ndjekur nga dy të rinjtë duke bërë që konflikti të riniste.

Gjatë sherrit, Skëndaj ka nxjerrë armën e shërbimit pasi punonte si gardian burgu duke qëlluar ndaj dy të rinjve, njëri prej të cilëve mbeti u vdekur në vend, kurse tjetri u plagos dhe ndërroi jetë në spital.

Banorët e zonës shprehen se të dyja familjet ishin të rregullta dhe nuk njiheshin për konflikte në zonë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono