I ndarë nga Habilajt, gjykata pranon kërkesën e Armando Koçerrit

12:09 | 18/10/201912:090

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar nga i pandehuri Armando Koçerri.

Më herët, togat e zeza të Krimeve të Rënda kanë vendosur të ndajnë çështjen e Koçerrit nga pjesa tjetër e grupit të Habilajve. Në seancën e radhës pritet që prokuroria të japë konkluzionet përfundimtare për Armando Koçerrin.

Në qoftë se ai shpallet fajtor nga Gjykata e Krimeve të Rënda automatikisht i ulet një e treta e dënimit. Ndryshe nga të gjithë anëtarët e grupit Habilaj, Armando Koçerri është i vetmi që po gjykohet në Shqipëri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono