“I kanë marrë me zor”, qytetarët qëndrojnë përpara KZAZ-së në Kamëz (Video)

19:41 | 30/06/201919:410

Pas përfundimit zyrtar të orarit të votimit, një grup banorësh të Kamzës vazhdojnë dhe qëndrojnë përpara KZAZ-së nr. 27. Siç raportoi gazetari Andi Qosja, ata kanë lëshuar për disa momente thirrjen “Rama ik”.  Për kamerat e ABC News, qytetarët u shprehën se po qëndrojnë për të monitoruar zgjedhjet.

“Po qëndrojmë për të monitoruar zgjedhjet, për të monitoruar votimet. Ata mbyllën derën, ne thjesht kot rrimë se jemi demokratë se ata i kanë të gjitha vetë. Sipas nesh zgjedhjet kanë shkuar shumë keq. Më keq nuk ka ku të shkojë më. I kanë marrë me zor, i kanë marrë me telefon”, tha një qytetar i Kamzës.

“S’ka zgjedhje ka votime. Kur ka pasur zgjedhje kandidati i PS ka qenë shumë më mirë se çka rezultati sot, kur kanë votuar vetëm PS-istat. Aq sa ta shohim të natyrshme do rrimë, më vonë mund të lëvizim”, u shpreh një tjetër.

Për sa i përket qendrave të votimit që i përkasin KZAZ-së nr. 27 është raportuar vetëm një incident, ku më pas është bërë edhe ndalimi nga policia.

Gjithashtu gazetari Andi Qosja tha se deri në orën 18:30 në KZAZ-në nr. 27 kanë votuar 5654 votues nga 65921 të tillë.

Ndërkohë në KZAZ-në nr. 28 që i përket zonës së Paskuqanit kanë votuar 3601 qytetarë, nga 33717 njerëz që kanë të drejtën e votës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono