“I ka surprizuar të gjithë te Bayern Munchen”, Olic konfirmon blerjen e parë

18:22 | 14/11/201918:220

Bayern Munchen po vazhdon punë për gjetjen e trajnerit të ri, por drejtuesit e gjigantit gjerman po merren edhe me të ardhmen e disa lojtarëve. Ivan Perisic la Interin në merkaton e verës dhe u huazua te Bayern Munchen. Klubi gjerman pagoi 5 milionë euro dhe do duhet të derdhë në fund të sezonit edhe 20 milionë të tjera në arkat e zikaltërve për ta blerë përfundimisht 30-vjeçarin.

Kroati ka shënuar dy gola në kampionat (në 310 minuta aktivizim) dhe një në Champions League (në 91 minuta aktivizim). Ivica Olic, i cili ishte pjesë e Bayernit gjatë viteve 2009-2012, ka deklaruar për Jutarnji se kampionët e Gjermanisë kanë vendosur ta blejnë Perisic.

Perisic duke festuar një nga golat e shënuar

Kur ka pasur hapësira, Perisic ka luajtur në një mënyrë fantastike. Nuk e kam dëgjuar këtë opinion vetëm nga Kovac, por edhe nga zyrtarë të tjerë brenda klubit. Të gjithë janë të kënaqur me të dhe jam i sigurt që në muajt e ardhshëm, kur Bayern do të fillojë të luajë dy ndeshje në javë, do të aktivizohet edhe më shumë. Niko (Kovac) ishte personi që insistoi në afrimin e Perisic te bavarezët, por tani janë bindur të gjithë për këtë lëvizje“, thekson Ivica Olic. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono