I dënuar me burg, arrestohet ish-punonjësi i FNSH

08:34 | 05/11/201908:340

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 48-vjeçar, i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

Në pranga ka rënë Ardian Loci, 48 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër.

Ky i fundit, i cili ka shërbyer me detyrë trup shërbimi, shofer pranë FNSH Shkodër, dhe akuzohet për shpërdorim detyre.

Loci dekonspiroi një operacion anti-kanabis në vitin 2017. Ndërkohë, Gjykata e Apelit Shkodër më 21.06.2019 e ka denuar me 1 vit e 10 muaj burg.

Njoftimi i plotë i policisë:

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, është bërë kapja e personit të shpallur në kërkim, shtetasit Ardian Loci, 48 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim nr. 243, datë 21.06.2019 e ka denuar me 1 vit e 10 muaj burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono