I dënuar me 5 vite burg, arrestohet 24 vjeçari i shumëkërkuar

11:32 | 21/12/201911:320

Policia e Fierit ka arrestuar një 24 vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje. Sipas policisë në pranga ka rënë E. P., 24 vjeç, banues në Sheqishte, Patos, i cili është dënuar me 5 vite burg.

Po ashtu uniformat blu njoftojnë se është arrestuar edhe një 21-vjeçar pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Njoftimi i plotë i policisë:

Policia e Fierit kap dhe ndalon 1 shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje, dhe 1 tjetër për shkatërrim të pronës me zjarr.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim:

  • E. P., 24 vjeç, banues në Sheqishte, Patos.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkalës së Parë Fier  me vendimin e datës 21.03.2019, e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale “Vjedhje”.

  • D. S., 21 vjeç, banues në Radostinë, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono