I burgosuri i vë flakën qelisë

13:33 | 02/05/201913:330

Një i dënuar për grabitje i ka vënë flakën qelisë së tij në burgun e Fushë-Krujës. Sipas policisë, ai është Dragut Skana, i dënuar për grabitje me dhunë dhe armë.

Për fat nuk ka persona të lënduar dhe vetë të burgosurin e shpëtuan gardianët dhe zjarrfikësit. Flakët ishin të mëdha, por ndërhyrja e shpejtë bëri që ato të mos përhapeshin në qelitë e tjera.

Skana është marrë në pyetje nga policia e burgut për qëllimin e kësaj ngjarjeje. Sipas policisë, ky është një veprim i përsëritur nga ana e tij, pasi 8 vjet më parë, ai i ka vënë flakën dyshekëve në shtretërit e qelisë së burgut të Shënkollit./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono