I bllokun rrugën Ramës, shoqërohen në polici disa persona

17:28 | 02/04/201917:280

Policia e Librazhdit ka shoqëruar në Komisariat disa persona të cilët tentuan t’i bllokonin rrugën eskortës së Kryeministrit Edi Rama për në Përrenjas.

Grupi i protestuesve janë mbështetës te Partisë Demokratike dhe udhëhiqeshin nga kryetari i degës së PD në Librazhd Bujar Vreto.

Të shoqëruar të tjerë janë Arben Kurti, Roland Abazi, Xhevdet Balliu, Florant Vreto dhe Arjanit Leka.

Edhe policia e Elbasanit shoqëroi në Komisariat ish-deputetin Luciano Bocin. Ai së bashku me protestuesit demokrate tentuan të bllokonin rrugën e Kryeministrit në Cërrik, por policia ndërhyri në kohë.

Kryeministri Edi Rama organizoi ditën e sotme disa takime me qytetaret në Përrenjas dhe Librazhd./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono