Hysaj: Shqipëria i ka mundësitë të marrë 3 pikë ndaj Turqisë

23:05 | 21/03/201923:050

Në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para ndeshjes doli edhe kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Mbrojtësi shkodran tha se kombëtarja i ka mundësitë për të marrë tre pikë ndaj Turqisë. Sa i përket përjashtimit të Strakoshës, Hysaj la të kuptohej se është një vendim i saktë i trajnerit.

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj doli në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para ndeshjes ndaj Turqisë. Mbrojtësi që aktivizohet me Napolin në Itali tha se situata tek grupi i lojtarëve është mjaft i mirë dhe i kemi shanset për të arritur një fitore.

25-vjeçari la të kuptohej se përjashtimi i Strakoshës nga skuadra për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 ishte një vendim i drejtë i trajnerit. Në fund, Hysaj u shpreh i gatshËm për tË luajtur nË çdo pozicion që ka nevojë skuadra./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono